- OTWARTY UMYSŁ -
PORTAL DLA LUDZI O OTWARTYM UMYŚLE I SZEROKICH HORYZONTACH
FENG SHUI - WPŁYW PRZESTRZENI NA ŻYCIE


STRONA GŁÓWNA
RELIGIEALCHEMIAPSYCHOLOGIAINDIETYBETSŁOWIAŃSZCZYZNAZDROWIE
WALKA ZE STRESEMFENG SHUIUFOEZOTERYKA - POLECAMY - PORADNIKI

FENG SHUI

W ciągu ostatnich kilkunastu lat, w Polsce i na świecie, zauważyć można było stosunkowo duże zainteresowanie zagadnieniami Feng Shui. Niestety - nie wszystkie propozycje i oferty na ten temat były dostatecznie dojrzałe i badały temat dostatecznie głęboko. Niektóre sprowadzały się jedynie do zaproponowania powieszenia dwóch delfinków w kąciku związku, czy np. drewnianego powietrznego dzwonka w kącie pomyślności. Problem tkwi w tym, że wiele popularnych ujęć Feng Shui bardzo mało zajmowało się zagadnieniem "o co chodzi w Feng Shui" i "na czym polega istota jego oddziaływania".
Feng Shui to chiński rodzaj nauki o wpływie otoczenia (naturalnego i mieszkalnego) na samopoczucie, zdrowie i pomyślność mieszkańców. Wydaje się ono być zbliżonym ujęciem do np. chińskiej akupunktury, z tym że przepływ energii nie jest tu badany w meridianach (kanałach energii życiowej w ciele człowieka), ale w mieszkaniach, domach i ich okolicy. Zapraszamy do naszego działu Feng Shui, w którym będziemy starali się ukazywać zarówno klasyczne chińskie ujęcia zagadnień Feng Shui i geomancji, jak i zbliżone ujęcia pochodzące z innych państw oraz próby bardziej współczesnych interpretacji badań nad tym zagadnieniem.
Jednocześnie postaramy się, aby wiele informacji miało dużą wartość użyteczną - pomagając bardziej efektywnie stosować wszystkie zasady i wskazówki tej sztuki. Głębsze zrozumienie mechanizmów funkcjonowania i działania Feng Shui na pewno pomoże w pełniejszym i bardziej skutecznym czerpaniu z tej starożytnej nauki.


 
1. Feng Shui - Historia

2. Psychologia Feng Shui
3. Dobre prosperowanie

 

 

Free Web Hosting