- OTWARTY UMYSŁ -
PORTAL DLA LUDZI O OTWARTYM UMYŚLE I SZEROKICH HORYZONTACH
Mediumizm/Chanaling


Mediumizm/Chanaling


  • Mediumizm to zjawisko polegające na kontakcie z duchami za pośrednictwem medium. Medium to osoba udostępniająca na czas trwania seansu swoje ciało duchowi i w ten sposób duch poprzez medium przemawia do pozostałych uczestników seansu. Wejściu ducha w medium często towarzyszą inne paranormalne zjawiska jak np. lewitacja przedmiotów zjawiska akustyczne i świetlne, manifestacje i materializacje ducha.

    Chaneling to współczesna bardziej lajtowa popularna odmiana mediumizmu - taki mediumizm dla ubogich;-)))
    W odróznieniu od tradycyjnego mediumizmu chaneling poszedł z duchem czasu i nie kontaktuje sie z duchami tylko przeważnie z UFO i nie towarzyszą mu manifestacje paranormalne typowe dla klasycznego mediumizmu. Kanał odpowiednik medium najczesciej opowiada co mu ufo powiedziało czy też udiela jakiś tam przekazów jakoby pochodzacych od ufo. Czasami dzieje się to za pośrednictwem pisma automatycznego.

    Specjaliści uważają, że wiekszość tego typu treści (nie licząc oszustów) pochodzi z podświadomości medium - co nie znaczy wcale, że nie mają one żadnej wartości. Spirytyści wierzą, że są to przekazy od róznego rodzaju duchów, chociaż wcale nie koniecznie tych za które się podają. Uważa się, że najczęściej w ten sposób nawiązuje się kontakt z niższymi duchami, które przewaznie są kłamliwe i niegodne zaufania. Niektóre media mają swoje duchy opiekuńcze, które przez nie przemawiają, są to duchy wyższe i te są bardziej poważne i godne zaufania.
    Niewatpliwie mediumizm jest ciekawym zjawiskiem robiącym wrażenie na widzach i coś w nim jest. W przyszłości postaramy się dotrzeć do kompetentynych mediów i przedstawić tu opisy seansów i wywiady z mediami co napewno będzie inspirujące i poszerzy choryzonty ludzi o otwartym umyśle.

  • Free Web Hosting