- OTWARTY UMYSŁ -
PORTAL DLA LUDZI O OTWARTYM UMYŚLE I SZEROKICH HORYZONTACH
NASZE ZDROWIE


STRONA GŁÓWNA
RELIGIEALCHEMIAPSYCHOLOGIAINDIETYBETSŁOWIAŃSZCZYZNAZDROWIE
WALKA ZE STRESEMFENG SHUIUFOEZOTERYKA - POLECAMY - PORADNIKI

ZDROWIE

Już Kochanowski sławił „szlachetne zdrowie". Niewątpliwie jest dla nas ono jednym ze skarbów, o które warto dbać. Niezależnie od tego, czy naszym celem jest materialny podbój świata, czy wspinanie się na wyżyny duchowe – bez zdrowia trudno jest robić i jedno i drugie.
Mając kłopoty ze zdrowiem, trudniej jest się realizować zarówno na polu sztuki, nauki, czy jako głowa rodziny. Dolegliwości dzieci często z kolei spędzają sen z powiek zatroskanym rodzicom.
W dziale tym prezentujemy zarówno ogólne rozważania o zdrowiu i najnowszych trendach Światowej Organizacji Zdrowia, jak i prezentujemy wiele praktycznych i skutecznych metod wspierania własnego zdrowia oraz zdrowia rodziny. Szczególne miejsce poświęcamy tradycyjnym metodom i tradycjom leczniczym.

Nowa medycyna jutra, to – naszym zdaniem – połączenie najnowszych osiągnięć naukowych i klinicznych, z wiedzą psychologiczną, jak i z ujęciem zdrowia bardziej duchowym i intuicyjnym oraz z poszanowaniem do „mądrości natury", niezależnie czy nazwiemy ją światłem i mądrością Boga, czy siłą ewolucyjną.
Jako kredo przyjmujemy tu myśl WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) z przełomu XX/XXI wieku: „Twoje zdrowie – w twoich rękach".
 


1. Shiatsu
2. Klasyczne systemy lecznicze z obszaru medycyny niekonwencjonalnej
3. Geneza renesansu lecznictwa niekonwencjonalnego w wieku XX
4. Zupa miso a zdrowie - www.seremet.org
5. Definicja zdrowia WHO
6. Leczenie dietą - darmowy poradnik

 

 

Free Web Hosting