- OTWARTY UMYSŁ -
PORTAL DLA LUDZI O OTWARTYM UMYŚLE I SZEROKICH HORYZONTACH
RADZENIE SOBIE ZE STRESEM - PORADY PRAKTYCZNE


STRONA GŁÓWNA
RELIGIEALCHEMIAPSYCHOLOGIAINDIETYBETSŁOWIAŃSZCZYZNAZDROWIE
WALKA ZE STRESEMFENG SHUIUFOEZOTERYKA - POLECAMY - PORADNIKI

STRES  i  WALKA ZE STRESEM

Sześćdziesiąt procent chorób to choroby psychosomatyczne czyli takie, u których podłoża leży nasza psychika. Dzisiaj mówi się już o cechach osobowości rakowej, dowiedziono nawet, że u podłoża infekcji leży stan naszej psychiki odpowiadający za osłabienie naszych mechanizmów obronnych. Choroby cywilizacyjne jak nadciśnienie, choroby serca i układu pokarmowego, bóle głowy, zaburzenia snu, zaburzenia pamięci, kłopoty z koncentracją, obniżenie zdolności twórczych i wiele innych nękających nas przypadłości jest wynikiem nadmiernego długotrwałego stresu.
Stres dotyka nas niemal na każdym kroku, nie sposób uniknąć stresujących sytuacji. Godzimy się na to ponieważ wydaje nam się, że nic nie jesteśmy w stanie na to poradzić. Kiedy zaczynają pojawiać się niepokojące symptomy długotrwałego nadmiernego stresu mamy nadzieję, że to z czasem minie lub próbujemy zwalczać jego skutki za pomocą różnego rodzaju środków psychoaktywnych. Niestety, szybko przekonujemy się, że takie środki usuwają tylko symptomy stresu - i to na krótko.
Tracimy radość życia, jesteśmy zmęczeni, mamy wiele problemów i z tęsknotą wspominamy stare dobre czasy, kiedy było jakoś lepiej. To wszystko symptomy stresu.

Stres jest poważnym problemem i ten dział został stworzony po to aby pomóc nam z nim sobie radzić 


1. Relaksacja z różnymi nagraniami - eksperyment
2. Relaksacja w świetle pomiarów
3. Autohipnoza - doskonałe narzędzie
4. Relaksacja i techniki relaksacyjne
5. Darmowy kurs relaksacji

 

 

Free Web Hosting